Геріатрична оцінка в онкології

Вчені Рочестерського університету (Нью-Йорк, США) провели велике дослідження на базі 718 літніх (понад 70 років) пацієнтів 5 американських онкологічних клінік, що проходили курс хіміотерапії.

Дослідження, яке тривало з 2013 по 2019 рік, було покликане підтвердити гіпотезу, що для літніх онкопацієнтів слід застосовувати скориговані програми хіміотерапії з урахуванням комплексної геріатричної оцінки (CGA).

Слід відзначити, що мова йшла про невиліковні онкозахворювання. А головним критерієм оцінки була токсичність лікування, накладена на шестимісячне виживання.

З’ясувалося, що пацієнти, які проходили лікування зі зниженою інтенсивністю, відчували токсичність 3-5 ступенів в 50% випадків. Тоді як в групі, що проходила стандартний курс хіміотерапії, показник склав 71%.

При цьому показники шестимісячного виживання в обох групах мало відрізнялися: 71% при зниженій інтенсивності проти 74% по стандартному протоколу.

Ці результати автори дослідження представили в ході онлайн конгресу ASCO, який пройшов в останні вихідні травня.

Їх результати дуже важливі та мають спонукати більш активно застосовувати CGA у медичній практиці. Адже кількість мешканців планети старше 60 років. а саме до цієї категорії і застосовується гериатрическая оцінка, постійно росте. За прогнозами ВООЗ, до 2050 року їх стане вдвічі більше – близько 2 мільярдів чоловік.

У загальному розумінні CGA – це система оцінки стану людини похилого віку, що включає такі тести, як, наприклад, оцінку когнітивних функцій, мобільності, емоційного стану, антропометрії. А також, звичайно, безпеки лікарської терапії.

Читайте также: