Фізична активність знижує ризик захворювання на рак

Дослідники Національного інституту здоров’я США дійшли висновку, що помірна та регулярна фізична активність суттєво знижує ризик смерті від більшості хвороб. У тому числі раку. Про це повідомили в American cancer society із посиланням на результати дослідження, опубліковані 24 березня в журналі Американської медичної асоціації.

За допомогою електронних браслетів вчені в період з 2003 по 2006 рік аналізували активність 4840 американців віком від 40 років. А потім відслідковували їх протягом 2015 року, та порівнювали з даними Національного індексу смертності.

За їх підрахунками ризик смерті для людей, які щодня проходять принаймні 8 тис кроків, на 51% нижче у порівняні із тими, хто за день долає вдвічі меншу відстань. А 12 тис кроків за день знижують ризик смерті на 65% у порівнянні з тими, хто проходить лише 4000 кроків.

Ці дані виявилися актуальними для обох полів та людей різних рас. До того ж помірна фізична активність зменшує ризик смерті майже від всіх хвороб, у тому числі захворюваннь серця та раку.

При цьому вчені не знайшли доказів того, що швидкість ходьби має хоч якийсь вплив на ризик смерті. Важлива лише кількість кроків.

Дослідники акцентують увагу на користі фітнес-браслетів та додатків на смартфонах, які вимірюють кількість пройдених кроків за день.

«Користь фізичної активності для здоров’я людини доведена вже давно. Наприклад, у грудні минулого року в Journal of Clinical Oncology були опубліковані дані величезного дослідження (750 тис учасників). Вчені змогли довести, що фізична активність лише протягом 7,5 годин на тиждень знижує ризик захворювання на рак товстої кишки на 8%, раку молочної залози – на 6%, раку нирки на 11% а раку печінки – на 18%. При цьому активність протягом 15 годин на тиждень збільшує ці показники майже вдвічі», – розповів заступник директору Національного інституту раку Андрій Лукашенко.

Та й самі дослідники не приховують, що їх метою було не стільки довести користь фізичних вправ для здоров’я, скільки дослідити, яку саме кількість кроків необхідно проходити, щоб отримати найбільший ефект.

Читайте также: