Діагностика онкозахворювань різко впала в період карантину

Онкологи всього світу попереджують про майбутній спалах онкозахворювань – коронавірусна пандемія фактично поставила на паузу діагностику онко. У багатьох країнах були призупинені скринінгові програми, та й люди просто не хотіли без нагальної потреби звертатися до лікаря.

В останні дні з’являється дуже багато публікацій із даними досліджень, що підтверджують стрімке падіння кількості нових діагностованих випадків онкозахворювань у період карантину.

  • У Британії щотижня не діагностується до 2000 нових випадків онкозахворювань.
  • У США статистика виявлення колоректального раку знизилася на третину. Колоноскопій і біопсій стали робити на 90% менше.
  • В одній з провінцій Канади з початку березня скасували близько 170 тис. аналізів в рамках скринінгових програм.
  • Профілактичні огляди в США на предмет виявлення раку шийки матки, товстої кишки і молочної залози скоротилися на 86-94%.

Спостерігалося падіння і показників хірургічних втручань.

  • У США в цей період провели на 53% менше операцій пацієнтам з колоректальним раком, ніж в той же період минулого року.
  • У Великобританії 45% пацієнтів під час опитування зазначили, що їх лікування було припинено, змінено або відкладено.

В Україні, з огляду на відсутність скринінгових програм з раннього виявлення раку, основними проблемами будуть доступність профільних онкологічних установ через продовження карантину, а також зменшена можливість проходження високотехнологічних досліджень таких як КТ, МРТ, ПЕТ КТ, в зв’язку з обмеженням в роботі діагностичних центрів.

Також слід пам’ятати, що в багатьох пацієнтів донедавна просто не було можливості потрапити в обласні центри через обмеження транспортних можливостей, що при знятті карантину призведе до перевантаження профільних установ (онкодиспансерів) і виникненні листа очікувань тієї чи іншої діагностичної або лікувальної процедури.

Графік побудований Epic Health Research Network на базі аналізу 2,7 млн записів пацієнтів 190 клінік в 23 штатах США – https://bit.ly/2B5hYgH.

Читайте также: