Британська фармацевтична компанія протестує протираковий препарат для лікування COVID-19

Потужна британська фармацевтична компанія AstraZeneca заявила про можливе використання протипухлинного препарату Калквенс для пом’якшення важких станів хворих новою коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. Підтвердити цю гіпотезу компанія збирається протягом найближчих декількох тижнів в ході клінічних досліджень.

У компанії переконані, що препарат може пригнічувати надмірну реакцію імунної системи на коронавірус. В кінцевому підсумку це допоможе пом’якшити перебіг хвороби і в багатьох випадках дозволить обійтися без застосування апаратів штучної вентиляції легень.

Треба зауважити, що зазначений препарат схвалений FDA для лікування деяких онкогематологічних захворювань. Наприклад, мантійноклітинної лімфоми. За своєю суттю він є BTK-інгібітором.

Втім, у цього препарату є й важливий недолік – його дуже висока вартість. Одна капсула оригінального препарату в США коштує близько $200.

«Це далеко не перша спроба застосувати вже існуючі препарати для лікування COVID-19. Раніше висловлювалися гіпотези щодо можливої ефективності ліків від малярії, хвороби Паркінсона, захворювань серцево-судинної системи. Деякі навіть показали певну ефективність. Однак поки мова не йде про реальний цільовий препарат для лікування нової хвороби. Навіть згаданий протипухлинний препарат насправді не рятує від вірусу, а тільки допомагає зменшити імунний дистрес», – пояснює заступник директора Національного інституту раку, д.м.н. Андрій Лукашенко.

І додає, що, наприклад, протималярійний препарат, які багато держав зараз використовують для лікування важких випадків COVID-19, має занадто багато побічних ефектів. Тому деякі країни відмовилися застосовувати його.

Читайте также: