Березень — місяць обізнаності про колоректальний рак

У 2008 році Європейська Асоціація гастроентерології започаткувала у березні щорічний місяць обізнаності населення Європи про колоректальний рак.

У підтримку європейської ініціативи Національний Інститут Раку та Європаколон Україна пропонують скористатися безкоштовною програмою раннього виявлення колоректального раку серед людей старших 50 років в м.Києві.

Чому колоректальний рак небезпечний?

Age colorectal cancer

В країнах Європейського Союзу щорічно діагностують колоректальний рак у 370 тис. громадян, і 170 тис. щорічно помирають від цієї хвороби.

За даними Національного канцер-реєстру колоректальний рак посідає друге місце у структурі захворюваності та смертності в Україні. Щороку вперше виявляють близько 16 тисяч нових випадків.

Шанс одужати на 90% мають хворі, у яких колоректальний рак виявлений на ранніх стадіях, при цьому показник виживання мають лише 10% з діагнозом IV стадії.

Ризик захворіти на колоректальний рак мають люди похилого віку (50-74 років).

test colorectal cancer

Вберегтися від захворювання допоможе безкоштовний скринінг, який доступний до кінця березня всім бажаючим від 50 років: аналіз калу на приховану кров, колоноскопі та консультація у лікаря-онколога.

Детальні умови соціальної програми «Березень — Європейський місяць обізнаності колоректального раку»

 

 

Як уникнути колоректального раку?

kolorectalnyi rak

Читайте также: