Механічна жовтяниця

Механічна жовтяниця — важке ускладнення пухлин підшлункової залози, печінки та інших пухлин шлунково-кишкового тракту, яке виникає внаслідок порушення природного відтоку жовчі з печінки жовчними протоками у 12-палу кишку.

Серед симптомів захворювання:

☑️ жовтушність шкірних покривів та слизових оболонок,
☑️ потемніння сечі та знебарвлення калу,
☑️ свербіж шкіри,
☑️ біль у животі,
☑️ підвищення температури тіла.

!Результатом прогресування жовтяниці є швидкий розвиток печінкової недостатності, а при відсутності будь-якої медичної допомоги летальний кінець.

Етапне лікування механічної жовтяниці пухлинного генезу з метою декомпресії жовчевивідних проток проводять декілька методами.

1Проводиться відновлення відтоку жовчі з печінки.

Відомо декілька методів хірургічного лікування механічної жовтяниці пухлинного генезу:

 традиційне – це видалення пухлини яка спричиняє блок жовчевих проток, накладання обхідних анастомозів,   малоінвазивне – через шкірне, печінкове дренуванням та стентування жовчевих проток. 

Результатом лікування є ліквідація жовтяниці, печінкової недостатності та покращення стану пацієнта.

2Лікування механічної жовтяниці –це видалення безпосередньої причини, наприклад, – пухлини.
У Національному Інституті Раку для лікування механічної жовтяниці застосовують  черезшкірне дренування та стентування жовчних проток (ЧЧХС). 

 

Цей метод має важливі переваги:

➕його можна виконувати за будь-яких рівнів біліарної компресії;
➕ не потребує загального знечулення, що у свою чергу мінімізує токсичний вплив різноманітних гепатотоксичних та анестезіологічних препаратів;
➕ дозволяє виконати різноманітні діагностичні маніпуляції, такі як холангіографія та біопсія.

Відділення пухлин печінки, підшлункової залози та онковаскулярної хірургії Інституту Раку єдине в Україні місце, де представлений увесь спектр хірургічних технологій, які застосовуються для лікування механічних жовтяниць та здобутий необхідний досвід для лікування пацієнтів з цією патологією.

Facebook
Twitter