Сутність хірургічного втручання на підшлунковій залозі

У вас виявили пухлину підшлункової залози та
пропонують хірургічне втручання?

Сутність хірургічного втручання на підшлунковій залозі – це видалення частини або всього органу з наступним відновленням шлунково-кишкового тракту. Іноді хірургічне втручання може бути основним методом лікування пухлин підшлункової залози.

Бажано щоб втручання на підшлунковій залозі виконувалось в центрі де в рік виконується мінімум 15 таких операцій. Лікарні де виконується така кількість хірургічних втручань, часто мають кращі результати.

Існує 3 основних типи втручань на підшлунковій залозі з приводу раку. Тип хірургічного втручання залежить від розмірів та розташування пухлини. Деякі хірурги можуть запропонувати мініінвазивне видалення пухлини, що залежить від майстерності лікаря, устаткування операційного блоку та розташування пухлини.

Мета хірургічного втручання – видалення всієї пухлинної маси. Для цього тканина пухлини часто видаляється з незміненими ззовні тканинами навкруги неї. Це робиться для того, щоб запобігти залишенню в організмі мікроскопічних елементів пухлини.

Панкреатодуоденальна резекція Це хірургічне втручання з приводу пухлин розташованих в голівці (найбільшій частині) підшлункової залози. Це втручання передбачає видалення голівки підшлункової залози, жовчного міхура, дванадцятипалої кишки (початкова частина тонкої кишки), частини поза печінкових жовчних протоків, частини шлунку. Також це втручання передбачає видалення лімфатичних вузлів розташованих в цій зоні. Після видалення вказаних органів хірург виконує реконструкцію шлунково-кишкового тракту, щоб ви змогли харчуватись.

Дистальна панкреатектомія
Це хірургічне втручання з приводу пухлин у тілі або хвості підшлункової залози. Втручання передбачає видалення тіла та хвоста підшлункової залози, лімфовузлів та іноді селезінки з її судинами.

Тотальна панкреатектомія
Це втручання передбачає видалення всієї підшлункової залози з приводу повного ураження її паренхіми. Також це втручання включає видалення жовчного міхура, дванадцятипалої кишки, жовчних протоків, частину шлунку, селезінку, лімфатичні вузли.

Може бути й інша ситуація: Може бути й інша ситуація:
коли на початку хірургічного втручання лікар може відмітити занадто сильне розповсюдження пухлини та неможливість її видалення. В такому разі хірург може сформувати додаткове сполучення між шлунком та тонкою кишкою у разі якщо пухлина заважає проходу їжі по дванадцятипалій кишці, та додаткове сполучення між жовчними шляхами та тонкою кишкою у разі якщо у вас жовтяниця.

Також хірург може захотіти взяти біопсію утворення, яка є обов’язковою при плануванні інших варіантів лікування.

У тих випадках коли: У тих випадках коли:
хірургічне втручання не можливе, вибір наступного варіанту лікування залежить від розповсюдження пухлини, загального стану хворого, наявних технологій. Якщо пухлина розповсюджується на поряд розташовані судини, така пухлина називається місцево розповсюдженою. У випадку наявних метастазів, пухлина називається метастатичною.

У разі якщо: У разі якщо:
хірургічне втручання пройшло вдало та вдалося видалити всю пухлинну масу, вам належить пройти хіміотерапію для дії на мікроскопічні пухлинні клітини, які потенційно могли залишитись. Таке лікування називається адьювантною хіміотерапією.

Читайте также: