Науково-дослідне відділення пухлин органів черевної порожнини

Науково-дослідне відділення пухлин органів черевної порожнини було засновано в 1960 році на базі Київського науково-дослідного рентгено-радіологічного та онкологічного інституту МОЗ УРСР. У 2012-2013 рр. проведено комплексне його переоснащення, згідно зразкапровідних європейських медичних закладів, (переведення відділення в новий хірургічний корпус, запуск нових операційних залів та найсучаснішого відділення анестезіології та інтенсивної терапії).

Основним напрямком діяльності відділення є вдосконалення методів лікування хворих із новоутвореннями шлунково-кишкового тракту, а саме злоякісні і доброякісні пухлини шлунка, 12-палої кишки, підшлункової залози, печінки, внутрішньо- та зовнішньо-печінкових жовчних протоків, пухлини товстого та тонкого кишківника, саркоми заочеревинного простору, хірургічні втручання з приводу метастазів пухлин інших локалізацій в печінку та ін.

У відділенні застосовуються всі сучасні діагностичні та лікувальні методи, серед яких новітні хірургічні прилади провідних світових виробників (ультразвуковий скальпель, аргоноплазмовий скальпель, радіочастотні деструктори та ін.), передові методики виконання хірургічних втручань (лапароскопічні резекції печінки та кишечнику, високоточна інтраопераційна ультразвукова діагностика та ультразвукова навігація, застосування інтраопераційних мікроскопів та ін.), що дозволяє виконувати унікальні, за своєю складністю, оперативні втручання з приводу пухлин не тільки в дорослих пацієнтів, а і в дітей та навіть новонароджених.

Протягом останніх років вдосконалення методів діагностики, реабілітація та техніки хірургічних втручань дозволило провести ряд принципово нових операцій, які не мають аналогів в світі (видалення гігантських заочеревиннихсарком із збереженням нирки шляхом застосування методу аутотрансплантації (посилання на статтюhttp://www.clinicaloncology.com.ua/article/765/sovremennye-texnologii-v-onkoxirurgii-sarkom-zabryushinnogo-prostranstva)), щороку проводяться операції, що не мають аналогів в Україні (виконання складних панкреатодуоденальних резекцій в дітей раннього віку з приводу пухлин підшлункової залози (посилання на статтюhttp://www.clinicaloncology.com.ua/article/10651/osobennosti-vypolneniya-pankreatoduodenalnoj-rezekcii-u-detej).Колективом  відділення проведено ряд унікальних операцій із видаленням пухлини печінки та одномоментною корекцією серцевих вад в новоронароджених дітей сумісно із кардіохірургами на базі Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

У відділенні розроблені унікальні технології, що дозволяють значно скоротити післяопераційне відновлення хворих, та безпечно проводити такі комплексні втручання як видалення пухлин кишківника одночасно із видаленням метастазів в печінці (посилання на статтюhttp://www.clinicaloncology.com.ua/article/11210/xirurgicheskoe-lechenie-metastaticheskogo-raka-pryamoj-kishki-s-sinxronnym-porazheniem-pecheni), комбіновані втручання із резекцію більше ніж 7-ми органів у випадках розповсюджених пухлин, видалення пухлин із резекцію та протезуванням крупних судин та інш.

Одним із найважливіших підходів в лікуванні хворих у відділенні є збереження високої якості життя хворих навіть після важких операцій під час яких видаляють декілька уражених органів. Даний алгоритм включає застосування косметичних розрізів, збереження в хворих можливості природнього контрольованого випорожнення при операціях на кишечнику, виконання реконструктивних операцій, після яких наступає повне відновлення працездатності із збереженням високої якості життя, що не потребує обмежень ні в харчуванні ні в фізичних навантаженнях (посилання на статтю: http://www.clinicaloncology.com.ua/article/3449/perspektivy-ispolzovaniya-multimodalnoj-programmy-fast-track-surgery-v-xirurgicheskom-lechenii-opuxolej-organov-bryushnoj-polosti-analiticheskij-obzor-literatury).

А унікальний підхід із залученням спеціалістами суміжних відділень, дозволяє безпечно та ефективно проводити одномоментні втручання на органах черевної порожнини та органах жіночої або чоловічої репродуктивної системи, системі сечовиділення, операції із резекцією кісток скелету або легень. Окрім загальноприйнятих міжнародних стандартів хірургічного лікування, нами виконуються аутотрансплантації нирки з метою збереження органу при заочеревинних пухлинах; мультивісцеральні (резекції ≥ 2 органів чи анатомічних структур), а також комбіновані та етапні операції  при колоректальному раку із синхронним ураженням печінки/легень,  злоякісних новоутвореннях шлунка, підшлункової залози, сфінктерозберігаючі операції при раку прямої кишки (посилання на статтю:http://www.clinicaloncology.com.ua/article/10205/evolyuciya-sfinktersoxranyayushhej-xirurgii-u-bolnyx-rakom-nizhneampulyarnogo-otdela-pryamoj-kishki). У відділенні реалізується концепція симультанних та поєднаних оперативних втручань, що дозволяє лікувати не тільки онкологічну патологію але і супутні захворювання одним хірургічним етапом (видалення пухлини, радикальні операції кили, видалення жовчного міхура з приводу жовчнокам’яної хвороби та ін.). Володіння фахівцями УЗД навігацією та інтраопераційним УЗД  дозволяє значно покращити результати лікування онкологічних хворих.

Співробітники відділення проходять постійне стажування та навчання в кращих установах світу (США – GeorgetownUniversity, Washington; Австрія – ViennaCentralHospital (AKH), Німеччина – AsklepiosClinikBarmbek, Hamburg, Південна Корея – YonseiUniversityCollegeofMedicine, Seoul; Швеція – UppsalaUniversityHospital, та ін.) мають спеціалізації за декількома кваліфікаціями (онкохірургія, лапароскопія, судинна та торакоабдомінальна хірургія, ультразвукова діагностика, загальна онкологія та інш). Співробітники відділення активно співпрацюють із найкращими фахівцями України та Світу, що дозволяє застосувати для кожного пацієнта принципи мультимодального та індивідуалізованого підходу в лікуванні.

 

Наші колеги із передових наукових онкологічних установ світу:

Prof. S. H. Noh(YounseiUniversityCollegeofMedicine, Seoul, SouthKorea); (адреса: http://medicine.yonsei.ac.kr/en/Departments/Clinical_science/Surgery/Professor/docprofile.asp?sno=414)

Prof. K.J. Oldhafer(AsklepiosClinikBarmbek, Hamburg, Germany)

Prof. T. Sano (NationalCancerCentreHospital, Tokyo, Japan); (адреса: http://www.ncc.go.jp/en/)

Prof. N.J. Lygidakis (IASGO Secretary General); (адреса: http://www.lygidakis.gr/index.php/en/)

Prof. MasatoshiMakuuchi (IASGO President); Japanese Red Cross Medical Center, The University of Tokyo (адреса: http://iasgoacademy.org/IASGO.aspx?cmsId=14)

Проф. П.В. Царьков (завідувач кафедри кафедру колопроктології та ендоскопічної хірургії Першого Московського Державного Медичного Університету ім. І.М.Сєченова); (адреса:http://www.proctosite.ru/director.htm)

Проф. Ю.А. Шелигін ( президент “Асоціації колопроктологів Росії”, директор ФДБУ “ДНЦК” Росії). (адреса:http://www.gnck.ru/rukovoditel.shtml)

 

Наукові розробки відділення щороку доповідаються на провідних фахових конференціях, відділення має наступні міжнародні нагороди за представлені доповіді:

2011 – Young Investigator Award at 9th International Gastric Cancer Congress, Seoul, SouthKorea

2013 – Ingeborg Hörhager Prize – award by the EFR – European Federationfor Colorectal Cancer, Vienna, Austria

2013 – Award for Best Oral Presentationat 10th International Gastric Cancer Congress, Verona, Italy

Керівник відділенням, д.мед.н, проф. І.Б. Щепотін у 2013 році був обраний почесним консулом від України в INTERNATIONAL GASTRIC CANCER ASSOCIATION (IGCC). Посилання: http://www.igca.info/intro/board.html.