Науково-дослідне відділення онкоортопедії, м’яких тканин і шкіри

Відділення онкоортопедії, м’яких тканин і шкіри засновано в 1966 році професором Книшем Іваном Тарасовичем як відділ пухлин опорно -рухового апарату. Керівниками відділу були: у 1966-1985 рр.. – Професор Книш І.Т. ; в 1985-2007 рр.. – Професор Толстопятов Б.А. ; в 2007-2008 рр. . – Доктор медичних наук Коноваленко В.Ф. З 2008 р. (після реорганізації інституту в Національний інститут раку) на базі одного клінічного відділу було створено два науково -дослідних відділення: відділення онкооротопедіі (завідувач д.мед.н Дедков А.Г. ) і відділення пухлин шкіри та м’яких тканин (завідувач д.мед.н. Коровін С.І.)

За період існування відділення підготовлено 12 докторів медичних наук, 35 кандидатів медичних наук, опубліковано більше 850 наукових праць, з них – 10 монографій, 420 журнальних статей, 44 методичних рекомендацій , зроблено більше 500 доповідей.

Пріоритетні напрями – реконструктивні, що зберігають кінцівку втручання у пацієнтів з пухлинами кісток та м’яких тканин з використанням сучасних методів реконструкції – ендопротезування , пластики кістковою тканиною , всіляких видів пластичних втручань у тому числі судинних реконструкцій. За останні п’ять років розширився перелік хірургічних операцій при пухлинах кісток тазу і хребта. У відділі існує індивідуальний підхід до вибору тактики і стратегії лікування хворих , з урахуванням клінічних рекомендацій Європейського та Американського товариств онкологів , морфологічних і клінічних особливостей пухлин. Налагоджено консультативний контакт з провідними фахівцями Європейських спеціалізованих клінік ( Італія , Німеччина , Швеція ). Більшість співробітників клініки пройшли стажування в Італії (Інститут Різоллі ) , беруть участь з доповідями у щорічних конференцій Європейського товариства м’язово- скелетних онкологів та Європейського товариства онкодерматологів .
Завдяки застосуванню сучасних хірургічних методик і схем хіміотерапії для лікування хворих первинними злоякісними пухлинами кісток , м’яких тканин і шкіри , за останні 8 років досягнута без рецидивна  виживаність хворих остеогенною саркомою – 60 % , саркомами м’яких тканин – 68 % , меланомою шкіри – 75 %.

 

СпівробітникиДослідженняКонференціїПублікаціїПатентиІнноваціїСпівпрацяГрантиНагороди
Facebook
Twitter
INSTAGRAM