Лазерне відділення консультативної поліклініки НІР

gordienko1Завідувач відділення  – Заслужений лікар України Гордієнко Володимир Іванович

Тел.: +38 (044) 257 76 15

E-mail: gordi_vlad@mail.ru

 

Лазерне відділення  створене  у 1981 році як клінічне, прикладне, де відпрацьована малоінвазивна методологія оперативних втручань з приводу ряду дерматоонкологічних патологій.

Економічно виправданими, з хорошим косметичним результатом є втручання при базальноклітковому раку шкіри в області обличчя (повіки, ніс, вушна раковина, носо-губні складки, шия), в порівнянні з традиційними методами: рентгенотерапія, традиційна хірургія.

Велику групу пацієнтів становлять люди з одиничними і множинними невусами різних локалізацій. Так, невуси, які знаходяться в різних фазах проліферації, потребують індивідуального підходу в кожному випадку, особливого і адекватного втручання. Важливе місце займають пацієнти, яким проводяться, особливо на обличчі, лазерні біопсії підозрілих на меланому об’єктів. Лазерна технологія є сучасною та основною в лікуванні пацієнтів групи ризику.

Багато пацієнтів лазерного відділення становлять люди з передраковими процесами шкіри і доступних слизових (синильний кератоз, шкірний ріг, хвороба Боуена, лейкоплакія та інші).

 

Діяльність лазерного відділення консультативної поліклініки НІР

В лазерному відділенні, створеному близько 35 років тому, відпрацьована малоінвазивна методологія оперативних втручань з приводу ряду дерматоонкологічних патологій.

Економічно виправданими, з хорошим косметичним результатом є втручання при базальноклітковому раку шкіри в області обличчя (повіки, ніс, вушна раковина, носо-губні складки, шия), в порівнянні з традиційними методами: рентгенотерапія, традиційна хірургія. Також лазерні втручання при багатьох шкірних метастазах раку інших локалізацій і меланомах досить виправдані і значно покращують якість життя цих хворих. Ця група пацієнтів становить майже третину загальної кількості хворих, які оперуються у відділенні.

Велику групу пацієнтів (до 40%) становлять люди з одиничними і множинними невусами різних локалізацій. Важливість лікування цих пацієнтів в стінах лазерного відділення визначається тим, що пігментні невуси є основою виникнення злоякісних меланобластом. Так, невуси, які знаходяться в різних фазах проліферації, потребують індивідуального підходу в кожному випадку, особливого і адекватного втручання. Важливе місце займають пацієнти, яким проводяться, особливо на обличчі, лазерні біопсії підозрілих на меланому об’єктів. Лазерна технологія є сучасною та основною в лікуванні пацієнтів групи ризику.

Ще майже третину пацієнтів лазерного відділення становлять люди з передраковими процесами шкіри і доступних слизових (синильний кератоз, шкірний ріг, хвороба Боуена, лейкоплакія та інші).

Дуже важливим напрямком лікувальної діяльності відділення є жінки генеративного віку з різними дисплазіями шийки матки. Лазерний метод в цьому випадку найбільш делікатний і ефективний метод прийнятий у всьому світі.

Певну групу (4-5%) хворих лазерного відділення становлять пацієнти з вірусними захворюваннями геніталій, так званими конділоматозами (пеніса,вульви,піхви), що є невід’ємною частиною комплексного лікування даної патології. Неприборканий ріст конділоматозів разом зі СНІДом відмічений у всьому світі. Лазерний скальпель є безконтактним методом деструкції,випарювання і розрізання тканин організму людини,що в еру СНІДу є вкрай необхідним.

Таким чином в стінах лазерного відділення щороку проводиться до півтори тисячі (1400-1600) лазерних оперативних втручань з приводу вищезазначених патологій. За 35 років проліковано близько 50 тисяч пацієнтів без будь-яких ускладнень.

Значне місце в роботі лазерного відділення займає підготовка лікарів на робочому місці з периферичних лікувальних закладів: хірургів, дерматологів, гінекологів, онкологів з питань дерматоонкопатологій, а також з застосування лазерних методів в лікуванні цих захворювань. Всього  підготовлено більше 90 лікарів.

Знаючи статистику онкозахворюваності, що рак шкіри у жінок стоїть на другому місці після раку молочної залози,а у чоловіків на третьому місці після раку легень та шлунка. Можна сказати, що дерматоонкологічний напрямок діяльності лазерного відділення в структурі поліклініки інституту як окремого, досить актуальний і виправданий.

 

Перспективи діяльності лазерного відділення НІР

В кінці 80-х років у всьому світі в зв’язку з розвитком квантової електроніки і фармакології почала бурхливо розвиватись лазерна фотодинамічна терапія.

Фотодинамічна терапія (ФДТ)- високоефективний органозберігаючий метод лікування раку, заснований на селективному накопичуванні фотосенсибілізатора в пухлині з наступним розвитком в ній (під дією лазерного випромінювання) фотохімічної реакції, що руйнує клітини пухлин.

ФТД високоефективна при раку практично будь-якої локалізації,особливо при раку шкіри (один сеанс в амбулаторних умовах).

 

СпівробітникиДослідженняКонференціїПублікаціїПатентиІнноваціїСпівпрацяГрантиНагороди

Содержимое вкладки 2

Содержимое вкладки 3

Содержимое вкладки 4

Содержимое вкладки 5

Содержимое вкладки 6

Содержимое вкладки 7

Содержимое вкладки 8

Содержимое вкладки 9