ДЕНЬ ЛІМФОМИ

Щороку 15 вересня ввесь світ згадує про одне із виліковних злоякісних захворювань – лімфому.

Причини розвитку лімфоми ще не відомі і є дуже складним комплексом, оскільки існує більше 60 підтипів даного захворювання. Більше одного мільйона чоловік у всьому світі живуть з діагнозом лімфома і приблизно у 1000 пацієнтів щодня виявляють цю патологію.

Розуміння того, що таке лімфома, дозволить людям краще визначати ознаки і симптоми цього захворювання, що може сприяти більш ранній діагностиці і своєчасному початку терапії. Важлива суспільна обізнаність пацієнтів та їхніх родичів про варіанти лікування, фахівців в області лімфом, а також доступ до найсучаснішої інформації, підтримки та лікування.

Лімфома – це системне захворювання. Навіть якщо воно виявлене в одному місці, видалення не призведе до вилікування і лімфома може виникнути в іншому місці. В більшості випадків лімфоми лікуються лише системно – хіміотерапією, таргетними препаратами або променевою терапією.

До симптоматичних проявів лімфоми належать: збільшення лімфатичних вузлів, червоні плями на шкірі, кашель/задишка, нічний піт, раптова безпричинна втрата ваги, підвищена температура у вечірній/нічний час, свербіж шкіри, велика стомлюваність.

Щороку в Національному Інституті Раку з нагоди Всесвітнього дня боротьби з лімфомою зустрічаються провідні експерти онкології та пацієнти, які подолали хворобу.

Цьогоріч серед запрошених спікерів були: директор Інституту Раку Олена Колеснік, завідувач науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів Ірина Крячок, завідувач відділенням пластичної та реконструктивної онкоурології Юрій Вітрук, лікар – гінеколог Інституту педіатрії, акушерства й гінекології НАМН України Ольга Єфіменко, психолог ВГО “Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями” Марина Суркіз.

Facebook
Twitter
INSTAGRAM